Lepší je shořet než vyhasnout...

Červenec 2009

Frank Iero

11. července 2009 v 11:32 | Petra |  My chemical romance


Frank Iero je kytarista (Epiphone Les Paul Elite Series a obyčejnou z roku 1981 Zakk Wylde "Grail" Gibson Les Paul) Předtím, než se připojil k My Chemical Romance, hrál na kytaru ve skupině Pencey Prep, která náležela vydavatelství Eyeball Records.

Frank Anthony Iero se narodil 31. října 1981 (je tedy štír) v Belleville v New Jersey (tomuto městu dává přednost před většími jako jsou New York nebo Los Angeles). Mnoho lidí neví, jak správně vyslovovat jeho příjmení - je to tedy: "Eye-Year-Oh". Frank je vysoký 5,4 stopy, jeho oči mají barvu lískových ořechů a přírodní barvu vlasů má tmavě hnědou (nyní je obarvený na černo).

Rodina a dětství
Vyrůstal jen s mámou Lindou, které se s otcem Franka rozvedla (ten měl na něj ale v průběhu let veliký vliv). Stejně jako Gerard Way začínal ve skupinách již od svých 11 let. Frank chodil do katolické školy, během let se dokonce naučil vázat kravatu. Byl donucený jít na střední školu, jen se musel do pořádku, aby zde, na Rutgers University, vydržel celé čtyři roky.

My chemical romance
V současné době je kytaristou My Chemical Romance a je nejnovější (a zároveň nejmladší) člen skupiny. Hraje na Epiphone Les Paul Elite Series a z toho používá typ Marshall JCM900 a Sun Cabinet Amps. Do skupiny přišel, když se My Chemical Romance rozhodli, že potřebují dalšího kytaristu (kromě Raye Tora), aby rozšířil zvuk. Odešel z vysoké školy (a jiné skupiny, Pencey Prep), aby se mohl věnovat naplno My Chemical Romance. Kromě Pencey Prep hrál taky v Hybrid, Sector 12 a krátce s I Am A Graveyard.

Tetování a piercingy
Frank má mnoho tetování a piercingů, včetně vytetovaných písmen "N" a "J" na vnitřní straně spodního rtu (znamenají zkratku pro New Jersey, kde vyrůstal), dýňovou lucernu, kterou si nechal vytetovat ke svým 18. narozeninám (31.10 - Halloween) a slovo "Halloween" vytetované na prstě...a ještě další :-)

Oblíbené skupiny a záliby
Některé z jeho oblíbených skupin jsou Black Flag, American Nightmare, The Bouncing Souls a The Beastie Boys. Miluje čtení knih, nejradši má sérii Harryho Pottera. Bohužel měl zánět průdušek s zánět ucha, stejně tak měl i dva zlomené prsty na noze, čtyři odštípnuté zuby, odřené ruce, kolena a hlavu. Početné pohmožděniny a modřiny. Bohužel, stále kouří. Frank obdivuje Billie Joe Armstronga (frontman skupiny Green Day), skvěle se naučil hrát na kytaru tím, že ho napodoboval. Hraje na kytaru, která je podobná právě kytaře Billieho.

Gerard Way

11. července 2009 v 11:22 | Petra |  My chemical romance


Gerard Way se narodil 9.dubna 1977 v Newarku v New Jersey, později se přestěhoval do Belleville. Je napůl Ital a napůl Skot. Jeho babička Elena ho naučila kreslit, zpívat a vystupovat. Již od 11 let začínal hrát ve skupinách. Je frontmanem kapely My Chemical Romance, kde hraje i jeho bratr Mikey na basovou kytaru.

V roce 2002 vydali album "I brought you my bullets, you brought me your love" a v červnu 2004 "Three cheers for sweet revenge". Popularitu si získali hitem I´m not OK(I Promise) a později s Helenou(song byl napsán k uctění Gerardovi a Mikeyho babičky), oba songy pochází z alba Three cheers for sweet revenge. V listopadu roku 2006 vydali zatím poslední album The black parade se kterým dobývají české hitparády. Gerard se v roce 2004 zbavil závislosti na drogách a alkoholu, ale stále kouří cigarety. Nemá žádné tetování ani piercing, protože se smrtelně bojí jehel. Jeho oblíbená kapela je Iron Maiden a je fanoušken Davida Bowieho.

V září r. 2007 se oženil s baskytaristkou skupiny MSI Lyn-z. Dne 27.května 2009 se jim narodila prvorozená dcera Bandit Lee Way.
O My chemical romance (čeština)

11. července 2009 v 11:03 | Petra |  My chemical romanceMy Chemical Romance


Gerard Way, kterého babička učila kreslit, zpívat a vystupovat a který hraje v kapelách od 11 let, začal psát texty a na pomoc si pozval svého kamaráda Matta Pelissiera, kterého později vystřídal Bob Bryar.

Ray Toro v té době prakticky doopravdy nehrál na kytaru zhruba tři roky. Šel na zkoušku do jejich podkroví a skončilo to tak, že byl naprosto unešený Gerardovým stylem hudby a psaním. Jeho hudba byla vážně temná, ostrá a přitom v sobě měla neurčité prvky popu. Mikey, Gerardův bratr začal hrát na baskytaru a brzy se k nim připojil Frank, aby zaujal místo druhého kytaristy.

Tak vznikla kapela My Chemical romance. V roce 2002 vydali první album s názvem "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love", které obsahovalo 13 písní. Album "Three cheers for sweet revenge" vydali v roce 2004 a obsahuje hity I´m not Ok nebo Helena. Nejpozději v roce 2006 chtějí začít pracovat na novém, v pořadí už třetím albu. Třetí album The Black Parade vyšlo na podzim roku 2006. V tomto koncepčním albu se skupina vtělila do kapely The Black Parade a sám Gerard tvrdí , že se nechali inspirovat dnes již legendárním albem Night At The Opera od Queen. Tímto albem se vyšvihli do společnosti těch největších kapel a stali se hlavními představiteli celé subkultury emo.

Nyní trhají světové žebříčky se svým v pořadí už čtvrtým singlem Teenagers.Předtím to byly singly Welcome to the black parade,Famous last words a I don't love you. Dnes jsou MCR jednou z nejžádanějších kapel na důležitých turných v Americe a jsou na dobré cestě stát se nejlepší rockovou kapelou desetiletí.


My Chemical Romance

My Chemical Romance

Tady vypadá Gerard jak Billie Joe Armstrong xD

My Chemical Romance

My Chemical Romance

My Chemical Romance

My Chemical RomanceO My chemical romance (slovenština)

11. července 2009 v 10:50 | Petra |  My chemical romance


My chemical romanceSkupina pochádza z New Jersey a skladá sa z piatich členov: Gerard Way, Mikey Way, Frank Iero, Ray Toro a Bob Bryar. Všetci tvrdia, že vyrastali v zvláštnych domácnostiach. U MCR nie je jednoduché určiť štýl, ale ich fanúšikom je to asi jedno. Skupina sa začala formovať, keď Gerard začal písať texty a prizval si na pomoc kamaráta Matta Pelissiera. Neskôr sa pripojil Ray, ktorému sa Gerardov hudobný štýl veľmi zapáčil a brat Mikey, ktorý sa po nejakom čase znova chytil basgitary. O nejaký čas sa k nim pridal aj Frank, ktorý v tom čase hral aj v inej kapele, po jej rozpade s k MCR pripojil úplne. MCR v roku 2002 vydali svoj prvý album s názvom I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love. Absolvovali množstvo koncertov a turné po severnej Amerike a Európe, získali si tak veľké množstvo fanúšikov. V roku 2003 sa začalo hovoriť o novom albume, toho roku zomrela aj babička Way-ovích čo album veľmi ovplyvnilo, podobne ako udalosti z 11. septembra. A konečne v roku 2004 vychádza nový album s názvom Three Cheers For Sweet Revenge. Skupina si získavala čoraz viac fanúšikov, ale vnútorne na tom bola zle. Gerard trpel depresiami a prepadol až k drogám a alkoholu. V tej dobe ostatní členovia MCR požiadali bubeníka Matta, aby odišiel s kapely a nahradil ho tak zvukový technik skupiny The Used Bob Bryar. Po nejakom čase sa dal Gerard znovu dokopy a My Chemical Romance s novými silami mohli opäť hrať, natočili niekoľko vydarených klipov a získali zaslúžené ocenenia. V roku 2006 vyšlo ich tretie album, s názvom Welcome To The Black Parade ktorý mal veľmi pozitívny ohlas.My Chemical Romance natočili aj klip Desolation Row k filmu Watchmen,ktorí je už dostupný aj v kinách.Chalani začali pracovať na novom albe ktorý by mal vyjsť do konca roka 2009 ale ako prezradil líder skupiny Gerard Way-album bude mať v sebe viac rocku a bude o čosi surovejší.

Zdoj: lenusqasba.blog.cz